Dış Ticaret Yönetimi

Dış Ticaret Yönetimi

Dış Ticaret Yönetimi

Hızlanan lojistik ve gelişen teknoloji araçları sayesinde dış ticaret pazarı büyük önem kazanmıştır ve bir çok işletme daha kârlı bir ticaret için dış ticarete yönelmiştir. AtikER Sistem Entegratörü Dış Ticaret Yönetim modülü, ihracat süreçlerinizi ve sevkiyatlarını kontrol altında tutmanızı sağlar. Gümrük işlemleriniz için gerekli olan dokümanlarınızı kolaylıkla hazırlayarak süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Paketleme

Dış ticaret süreçlerinde en zahmetli kısım belki de paketleme işlemleridir. Stok kartında yapacağınız tanımlamalar, stok bazında isterseniz standart isterseniz özel paketler oluşturmanızı sağlar. Standart paketli stoklarınızın iç ambalaj, iç kutu, dış kutu tanımlamalarını yaparak paketleme işlemlerini yapabileceğiniz gibi, özel paketli işlemleriniz için belge bazında paketler oluşturabilirsiniz.

Çeki Listesi

Çeki listesi hazırlamak çok meşakatli ve zorlu bir süreçtir. Standart ambalajlı stoklarınız için stok kartında yaptığınız tanımlamalara istinaden, özel ambalajlı stoklarınız için ise paketleme ekranından yaptığınız paketlemelere göre çeki listelerini otomatik olarak almanızı sağlar. Stok kartlarında yer alan yabancı dillerde stok adlarının desteği ile istediğiniz dilde çeki listelerinizi alabilirsiniz.


Proforma Fatura

İhracat için müşteri aramak, gerekli gümrük evraklarını oluşturmak, gümrük beyannamesini hazırlamak haricinde işletmenizin takip etmesi gereken bir de GÇB onayı gelmiş belgelerin muhasebe kayıtlarının oluşturulması gerekmektedir. İhracat gerçekleştiği anda düzenlediğiniz proforma faturalar cari ve stok bakiyelerinizi anlık olarak etkilerken GÇB onayı geldiğinde faturalaştırarak muhasebe kayıtlarınızı o zaman oluşturmanızı sağlar. İhracat süreçleriniz ile ilgili tüm takiplerinizi yapabilirsiniz.

Araç Yönetimi

İhracat işlemlerinde araç kapasite planlamasını doğru yapmak gerekir. Tanımladığınız ve sevkiyatını yapacağınız belge bazında seçtiğiniz araç tanımları ile siz ürünlerinizi ekledikçe ağırlık ve hacim hesabı olarak araçta ne kadar yer kaldığını ve araç kapasitenizin ne kadarının dolduğunu görüntüleyebilmenizi sağlar. Dış ticaret evraklarınızı hazırladıktan sonra ürünlerin araca sığmamasından kaynaklı olarak evrak süreçlerinizi yeniden hazırlamak zorunda kalmadan işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.


OMA ÖMER ATİKER HOLDİNG
Sizi Arayalım
yukari