HIZLI MENÜ

Atiker destek
Finansman Destekleri

Finansman Destekleri

Büyümek için çok çalışmak ve doğru zamanlama ile destek fırsatlarını değerlendirmek akılcı işletme yönetiminin gereğidir. Bugün birçok firmanın en önemli sorunlarının başında iş geliştirme faaliyetlerinde kullanabileceği finansal desteklere erişim güçlüğü yer almakta.

Kimi zaman üretim süreçlerinin iyileştirilmesi için kimi zaman da personel eğitimleri ve danışmanlıklar için yeterli yatırım desteği alınması büyük meseledir. Normal şartlarda işletme öz kaynaklarıyla yapılabilmesi gereken bazı yatırımlar, sermayenin azalmaması için hep ikinci planda bırakılır ve ertelenir. Oysaki küçük dokunuşlarla yapılacak iyileştirme yatırımlarının çok büyük getirileri olabilir. Öyle ki, bir işletme için kurumsal bir web sitesi yaptırılması bile kaçınılan bir yatırım olabilmektedir. Hâlbuki işletmenin kapısına yaptırılan bir tabeladan gelecek müşteriden daha fazlası size bir internet sitesinden ulaşabilir. Ancak böyle bir yatırımın sanal ortamda yapılıyor olması ve bu konudaki bilinçsizlik bu küçük yatırımı bile engelleyebilmektedir. Bu gibi konuların aşılabilmesi için devlet tarafından sağlanan destekler devreye girmektedir. Çünkü ekonomik büyümenin en önemli başlangıç noktası mikro ölçekteki işletmeler olmaktadır. Devletin bu konudaki desteklerinin doğru değerlendirilip hayata geçirilmesi de işletmecinin bu işi bilmesinden geçiyor.

Atiker Yazılım Finansman Destekleri

Başta küçük ve orta ölçekli işletmeler olmak üzere hemen her büyüklükte şirkete sağlanan birçok devlet desteği bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, ekonomiye destek başlığı altında, Atiker Yazılım ürünlerinde müşterilerine sağladığı çeşitli destekler bulunmaktadır. Birçok işletmenin can damarını oluşturan bilgi akışındaki yönetim yazılımlarımızı küçük ve orta ölçekli müşterilerimize çok özel avantajlar ile sunmaktayız. Bugün bir dünya markası olan, Atiker markasının yıllara yayılan geniş tecrübe dağarcığının yansıması olan yazılım ürünlerimizle büyümek isteyen işletmelere rehberlik ediyoruz.

Ayrıca, daha yüksek bütçeli devlet desteklerinden yararlanmak isteyen müşterilerimize, doğru desteğin belirlenmesi ve projelerinin hazırlanmasında yol gösterici olmaya gayret ediyoruz. Bugün birçok destek programından yararlanan müşterimizle birlikte yolumuza devam ediyoruz.

Devlet desteklerini sağlayan başlıca kurumlar;

  • KOSGEB
  • TUBİTAK
  • TTGV
  • Kalkınma Ajansları
  • Ekonomi Bakanlığı
  • Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
  • Avrupa Birliği Hibe Fonları

şeklinde sıralanabilir. Bu kurumlar tarafından sağlanan destekler, hazırlanan projenin türüne göre tamamı hibe, kısmen hibe ya da tümü geri ödemeli kredi desteği şeklinde olabileceği gibi, beraberinde vergi indirimi ve SGK pirim avantajları da sağlayabilir.

Eğer sizin de işletmenizi büyütmek için planlarınız ve bu planların içinde birlikte yapabileceklerimiz varsa mutlaka bizimle irtibata geçerek plan ve projelerinize hangi destekleri alabileceğinizi uzmanlarla birlikte değerlendirelim.

“Siz işletmenizde iş süreçlerinizi iyileştirmekten memnuniyet duyarken, biz de ülke ekonomisine kattığımız değerin gururunu yaşayalım.”

OMA ÖMER ATİKER HOLDİNG
Sizi Arayalım
yukari