HIZLI MENÜ

Atiker destek
Altın Bilezik Proje Tanıtım Toplantısı
Atiker Yazılım, Altın Bilezik Proje Tanıtım Toplantısını Selçuk Üniversitesinde düzenledi

Haber Tarihi:22 Mart 2015 Pazar 00:00
 

Atiker Yazılım “Altın Bilezik” projesini hayata geçirdi. Çağı yakalamak ve yeni ufuklar açmak adına gençlere iş yazılım programları tanıtıldı. Selçuk Üniversitesinde düzenlenen proje toplantısı öğrencilerden büyük ilgi gördü.   

 

Genel Eğitim programları kapsamında geliştirdikleri ‘Altın Bilezik’ sosyal sorumluk projesi ile üniversite öğrencilerine eğitim programları düzenleyen Atiker Akademi, öğrencilere hem eğitim hem de staj imkânı sunuyor.

 

Atiker Akademinin, Atiker Şirketler Grubu bünyesinde oluşturulmuş bir şirket akademisi olduğunu belirten Atiker Yazılım Genel Müdürü Özhan Sezgin,  “40 yıllık ticari deneyim ve birikim grup bünyesinde sürdürülen eğitimler ile çalışanlarımıza zaten aktarılıyordu. Bu eğitimleri daha nitelikli ve programlı gerçekleştirebilmek için kısa süre önce Atiker Akademiyi kurduk. Bugün, Atiker Akademi sosyal sorumluluğumuzun gereği olarak gördüğümüz ‘Altın Bilezik Projesi’ ile dışa dönük eğitim etkinliklerine başlamaktadır” dedi.

 

“İŞ YAZILIMLARI PROGRAMI BAŞLADI”

 

Geleceğin teminatı olan gençlere eğitim ve kariyer planlamasına katkı sağlamanın öncelikli hedeflerinin olduğunu vurgulayan Sezgin, “İlk olarak, Altın Bilezik projesi ile Grup şirketlerinden olan Atiker Yazılım ve Selçuk Üniversitesi iş birliği ile ‘İş Yazılımları Eğitimi’ programına başlanmıştır. Atiker Akademi faaliyetlerine önümüzdeki günlerde de arttırarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 

“ÜNİVERSİTELERLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ”

 

Atiker Akademi hakkında bilgi veren Sezgin ‘Altın Bilezik’ projesinin dışa dönük ilk projeleri olduğunu belirterek, “Bu yapacağımız çalışma Atiker Akademi olarak ilk çalışmamızdır. Atiker Akademi Grup içi ve Genel eğitim programları organize eden bir birimdir. Bu birim olgunlaştı ve artık deneyimlerini, birikimlerini gençlerle paylaşmak istiyor. Biz Atiker grubu olarak yurt içinde ve yurt dışında bilinen bir markayız. Hem Grup şirketlerimizin ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağı oluşturmak adına hem de gençlerimize katkı sağlamak, deneyimlerimizi paylaşmak için Atiker Akademiyi kurduk. Bu kapsamda Atiker Akademinin de genel eğitim programları kapsamında ilk projesi Altın Bilezik projesi oldu. Bu programı Selçuk Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştiriyoruz. Zaman içerisinde de bu çalışmalarımızı öncelikle bölgemizde daha sonrada daha genişleterek tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyoruz. Birçok üniversite ile de iş birliği yapmak için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

OMA ÖMER ATİKER HOLDİNG
Sizi Arayalım
yukari