İşletmeye Değer Katan Yatırım - Atiker Yazılım

HIZLI MENÜ

Atiker destek
ERP Nedir?

ERP Nedir?

erp nedir

 

ERP, Kurumsal Kaynak Planlaması anlamına gelen Enterprise Resource Planning Kelimelerinin baş harfleridir. Tarihçesi 100 yıldan daha eski olup, temeli 1913 yıllarında Ford Whitman Harris tarafından geliştirilen ekonomik sipariş miktarı(EOQ) modeline dayanmaktadır. Günümüzde ERP sistemleri farklı ölçek ve sektörlerdeki firmaları yönetmek için kritik önem taşımaktadır.

ERP Sistemi Nedir?

ERP sistemi işletmelerin tüm yönetim, üretim süreçlerinin koordineli bir düzene entegre edildiği yapıdır. ERP sistemine giren dijital verilerin farklı disiplinler tarafından tek bir noktada işlenip, takibi yapılabilmektedir. ERP sistemleri, birden fazla yazılımın bir araya gelmesiyle oluşabildiği gibi tek bir yazılım paketinden de oluşabilir. AtikER ERP yazılımı 40 yıllık işletme deneyimi ile uzman kişiler tarafından geliştirilmiş bir ERP sistemidir.

ERP Programı Nedir?

ERP programı içerisinde birbirinden bağımsız olarak da çalışabilen; stok yönetimi, cari yönetimi, finans yönetimi, depo yönetimi, üretim yönetimi, proje yönetimi ve insan kaynakları yönetimi gibi modüller bulunur. ERP programı, işletmenin tüm süreçlerini dijital ortamdan takip etmesini sağlar. AtikER ERP programının üstün raporlama yetenekleriyle işletme süreçlerinizde oluşan verileri daha kolay okuyabilirsiniz.

ERP Programı Neden Gereklidir?

Sahip olunan ERP programı, firmanız bünyesindeki tüm karmaşık iş süreçlerini tek bir noktadan takip edebilme ve yönetebilmeyi sağlar. Örneğin; sisteme müşteri siparişinin girilmesinden üretime, üretimden teslimata kadar tüm iş süreçlerinizi AtikER ERP programı ile kolaylıkla yönetebilirsiniz.

ERP Modülleri Nelerdir?

ERP modülleri işletmelerin süreçlerini barındıran stok, muhasebe, fatura, tedarik gibi alt programlara denir. Atiker Yazılım’ın geliştirmiş olduğu AtikER Sistem Entegratörü ERP programı içerisinde işletmelerin ihtiyaç duyduğu ERP modülleri bulunmaktadır.

Stok Yönetimi

İşletmenizin ihtiyacı olan detayda ve özelliklerde stoklarınızı tanımlayarak stok yönetiminizi kolaylaştırmanızı sağlar.

Cari Yönetimi

Ticari hayatınızı sürdürürken işlem yaptığınız tüm paydaşlarınızın verileri ve işlem detaylarını tek bir çatı altıda toplamanızı sağlar.

Tedarik Yönetimi

Tedarik Yönetimi Modülünde, talep-tekliften ürün kabulüne kadar tüm süreçlerinizi kontrol altında tutarak tedarik süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

Satış Yönetimi

Satış Yönetimi uygulamaları birbiri ile entegre çalışan alt modülleri ile Tüm satış süreçlerinizi kontrol altında tutmanızı sağlar. 

Finans Yönetimi

Finans Yönetim modülleri ile finansal kaynaklarınızı en iyi şekilde planlayarak işletmenizi her zaman bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

Genel Muhasebe

Mevzuat değişikliklerinin anlık olarak desteklendiği genel muhasebe uygulamaları işlemlerinizi kolaylaştırmanızı sağlar.

Depo Yönetimi

Depo ve hücre tanımlamalarınızı yaparak, tüm operasyonlarınızı depo ve hücre bazında gerçekleştirebilirsiniz.

Üretim Yönetimi

Üretim aşamalarınızı kolay ve etkili biçimde yönetebilir, üretimin her anından haberdar olabilirsiniz. 

Dış Ticaret Yönetimi

Dış ticaret yönetimi ihracat süreçlerinizi ve sevkiyatlarını kontrol altında tutmanızı sağlar.

Proje Yönetimi

Proje bazlı iş yapan işletmelerde tüm süreçlerin proje bazında takip edilmesi ve yönetilmesi gerekmektedir. 

Bütçe Yönetimi

Bütçe yönetimi modülü gelir ve giderlerinizi önceden planlamanızı sağlar.

İnsan Kaynakları Yönetimi

İnsan Kaynakları modülü, işletmelerin en temel yapı taşlarını oluşturan personelleri en iyi şeklide yönetebilmeyi ve takip edebilmeyi sağlar.

Müşteri İlişkileri Yönetimi

CRM modülü ile müşteri ilişkilerinizi kusursuz yönetin. Müşterilerinizi potansiyel pozisyonundan aktif müşteri adımına kadar tüm süreçleriyle yönetebilmenizi sağlar. 

 

Sizi Arayalım
yukari