İş Emri Yönetimi

İş Emri Yönetimi

İş Emri Yönetimi

AtikER Üretim Yönetim Sistemi tarafından geliştirilen İş Emri Yönetimi modülü, işletmenizde kargaşaya son vererek birimlerinizi senkronize eder ve üretim süreçlerinin başlangıcından bitişine kadar üretiminizi kontrol altına alır. Bu süreçleri hızlı, etkin ve hatasız olarak yönetebilmenizi sağlar. Kolayca üretim talimatı verebilir, üretim planlarınızı iş emrine dönüştürebilir, otomatik alt iş emri oluşturabilir ve iş emri süreçlerini takip edebilirsiniz.

İş Emri Yönetimi ile reçetenizi iş emrine bağlı olarak özelleştirebilir ve maliyetini anında görebilirsiniz. Ayrıca iş emirlerinizi parçalayarak üretim süreçlerini ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz. Mevcut ve özelleştirilebilir gelişmiş raporlama alt yapısıyla ihtiyaçlarınıza göre şekillenen raporlar alabilir, üretim süreçlerini en etkin biçimde şekillendirebilirsiniz.

İş Emri Tanımlama

Üretim talimatlarınızı kolayca verebilir, üretimin her anından haberdar olabilir, üretimi durdurabilir, parçalayabilirsiniz. AtikİM İş Emri Yönetimi, kontrolün sizde olmasını sağlar. İş emri durumlarını takip edebilir, iş emrine ait gereksinim bilgilerini anında görebilir ve maliyet hesaplaması yapabilisiniz.

İş Emrine Sipariş Bağlama

Siparişlerinizin kusursuz bir sekilde üretim ve teslim sürecini yönetir. Bu süreçte üretim ve sevk durumu hakkında hızlı ve doğru bilgilere ulaşmanızı sağlar. Müşterilerinize karşı mahcubiyetinizi önler.


İş Emri Bazlı Reçete Özelleştirme

Müşterileriniz için sürekli reçete değiştirmek zorunda mı kalıyorsunuz? İş emrine bağlı reçete özelleştirme sayesinde reçete yükünüz artık azalacak. Reçeteyi kimin için ve neden özelleştirdiğiniz bilgisine anında ulaşabilmenizi sağlar. Aynı cari için tekrarlanan siparişlerinizde özelleştirdiğiniz eski iş emirlerini sizin yerinize hatırlar. Özelleştirdiğiniz reçetenin maliyetini anında görebilirsiniz.

Otomatik Alt İş Emri Oluşturma

Ürününüz ürün ağacınızda tanımlı alt reçetelerden meydana geliyor olabilir. Üretilecek bir ürün için üretilmesi gereken alt üretimler bulunuyorsa bu alt üretimler için otomatik üretim emri verilmesini sağlar. Otomatik gerçekleşen bu süreçte yorulmadan tüm alt üretim aşamalarını da kontrol edebilirsiniz.


İş Emri Parçalama

İlerleyen süreçte planlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Daha önceden oluşturmuş olduğunuz iş emri kayıtlarınıza sonradan yapacağınız müdahale doğrultusunda iş emrinizi ve alt iş emirlerinizi istediğiniz miktarda parçalayıp yeni iş emri oluşturabilmenizi sağlar. Parçalanan iş emirlerini iptal edebilir, teslim sürelerini ileri tarihlere erteleyebilir ya da üretim önceliğini değiştirebilirsiniz.

İş Emri Kapatma / Açma

Bazı iş emirlerinizi ertelemek ya da üretimini durdurmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda iş emrini askıya almanızı sağlar. İş emrinizi kapatabilir, daha sonrasında kapatılan iş emrini kapatılan miktar kadar geriye dönük açabilirsiniz. Kapatılan iş emirleri üretim aşamalarından kaldırılır.


Operasyon Makine Seçimi

Ürün reçetesine tanımlanan operasyonlara ait makine seçimi iş emri açılırken yapılabilir. Üretim sonunda kullanılacak makineleri belirleyebilmenizi ve belirlenen makinelere göre reçete maliyetinizi anında görebilmenizi sağlar. Üretim aşamasında kullanılacak makineler herhangi bir sebeple değiştirilmek istenirse kullanılabilir diğer makinelerden seçim yapabilirsiniz.

Hatalı Üretim (Hurda) Kaydı

Üretim esnasında oluşan olağan dışı sebeplerden kaynaklı hatalı üretilmiş ürünler olabilir. Bu şekilde üretiminde sorun olan ürünlerin takibi ve kontrolü için iş emri bazında hatalı üretim kayıtları oluşturmanızı sağlar. Hatalı üretimlerde kullanılmış malzeme sarfiyatını görebilir, analiz edebilir ve gerekli önlemleri alabilirsiniz.


İş Emri Fason Yönetimi

Üretim aşamalarında üretimin tamamının ya da bir bölümünün firma dışında üretilmesi gerekebilir. Böyle durumların yönetebilmesini ve kontrol altına alınmasını sağlar. Fasona gönderdiğiniz hammadde miktarlarınızı ve maliyet bilgilerinizi anında görebilir, fason maliyetinizi hesaplayabilirsiniz.


OMA ÖMER ATİKER HOLDİNG
Sizi Arayalım
yukari