HIZLI MENÜ

Atiker destek
Hatalı ya da arızalı üretilen mali mühre sahip mükellefler hakkında yayımlanan duyuru
Hatalı ya da Arızalı Üretilen Mali Mühre Sahip Mükellefler İçin Duyuru

 

 

Başkanlığımıza gelen yoğun telefon, e - posta ve forum sorularından bazı mükelleflerimizin KamuSM tarafından mali mühürlerinin arızalı olarak teslim edilmesinden dolayı e - fatura başvurularını gerçekleştiremedikleri ve uygulamaya geçemediklerinden dolayı nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hususunda Başkanlığımız dan bilgi talep ettikleri görülmektedir.

 

 

Bu durumda olan mükelleflerin arızalı/hatalı sertifikalar ile ilgili durumu belirten bir dilekçe ile KamuSM’ye başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca Gelir idaresi Başkanlığına hitaben bir izahat dilekçesi hazırlanar ak ekine KamuSM’ye gönderilen dilekçenin bir örneğinin konulması ve Yeni Ziraat Mahallesi Etlik Cad. No: 16 06110 Dışkapı / ANKARA adresine gönderilmesi gerekmektedir.

 

 

Bu kapsamdaki mükelleflerimiz, mali mühürlerini temin edemediği ve kesin başvurularını yapamadığı için e - Fatura uygulaması kapsamında kayıtlı kullanıcı olamadıklarından işlemleri tamamlanana ve hesapları aktive edilene kadar genel hükümler çerçevesinde kâğıt fatura düzenlemeye devam edeceklerdir.

 

 

Bu durumdaki mükelleflerimiz, kendilerine hatasız mali mühür ulaştıktan sonra asıl başvurularını yapmayı unutmamalıdırlar .

 

 

Kaynak: www.efatura.gov.tr

OMA ÖMER ATİKER HOLDİNG
Sizi Arayalım
yukari