AtikMA
     AtikMA
   

  Perakendecilik, satıcı ile müşteri arasında sadece satış işleminin gerçekleşmesi gibi görünse de sağladığı geri bildirimler önemli satış sonuçları sunmaktadır. Atiker Yazılım, perakendecilik sektörü için geliştirdiği mağaza modülü olan AtikMA ile etkin çözümler sağlamayı amaçlamaktadır. Müşteri tarafında memnuniyet ve alışveriş analizini ölçer, satış tarafında ise tahsilat takibi ve stokların etkin yönetimi sağlamaktadır.

   

  AtikMA satış işlemlerinde sağladığı yüzde ya da tutar iskontosu ile satırda kalem bazlı ve genel toplam bazlı iskonto uygulamayı sağlamaktadır. Stok kartlarında ürünlerin birden fazla satış fiyatı tutulması ile satış esnasında istenilen ödeme türüne göre istenilen satış fiyatı seçilebilmekte ve bu fiyat üzerinde genel olarak bir iskonto uygulanabilmektedir. Bu sayede ürünler üzerinde, indirimler kolay bir şekilde belirlenebilmektedir.  

   

  Çoklu tahsilat seçenekleri ile alışverişlerde parçalı ödeme imkanı vs. sağlamaktadır.  Kasada hızlı ödeme ve fiyat gör seçenekleri ile daha hızlı satış imkânı sunmaktadır. Pos kasalar ile entegrasyon sağlayarak çalışır.  Kontrollü olarak sunduğu satıştan iade ve satış sil seçenekleri ile geriye dönük satış işlemleri izlenebilir.

   

  Stok kartlarında barkod desteği sağlamasının yanında adet, paket, metre, kilo gibi ölçüm birimlerine özel olarak sağladığı barkodlar ile satış işlemi desteklenmektedir.

   

  Promosyon sistemi sayesinde müşteriye yönelik cazip promosyon tanımlamaları yapılmaktadır. İstenilen tarih aralıklarında alışveriş tutarına indirim, yüzde indirimi, kdv indirimi, indirimli fiyattan ürün, stok grup indirimleri gibi seçenekleri sayesinde fonksiyonel bir promosyon tanımlama imkanı sunmaktadır.

   

  Müşteri yönetim sistemi sayesinde müşteri bilgilerinin tutulmasını sağlamaktadır. Müşteri alışveriş bilgileri aylık toplamlar, ziyaret istatistikleri ve alışveriş grafiği ile detaylı müşteri raporu sunmaktadır.  

   

  Müşteri memnuniyetini sağlamak ve alışveriş cazibesini artırmak için hediye ve çek tanımlama imkânı sağlamaktadır.

  yukari